ŽvB deníky

Služební cesta

Od té doby co se ministerstvo zbavilo organizace přesunu do a z Bradavic tak jsem na hradě nebyl. A to už byla řádka let. Včéra se mi ale taková možnost poštěstila. Bylo totiž potřeba přesunout studenty z Bradavic na ministerské zkoušky. Nafasoval jsem přenášedlo, už mě ani nepřekvapuje, že pro cesty do Bradavic mají na skladě jen kotlíky. Asi kvůli tomu, že se ho může dotknout velké množství cestujících. Vstupní síň vypadala vlastně jako vždy jen osazenstvo hradu se změnilo. Progfesorka co se představila jako zástupkyně ředitele vypdala divně, ale mile. Bodově si Mrzimor nevede tak špatně (byli zrovna druzí) a to doufejme snadno doženou.

Musím se víc snažit aby mě do Bradavic začali posílat častěji.
Přidal Bren OGreaney ve 25.1.2017 0:00:00
Kategorie: DospělostRok 2002/2003 (současný)

Pohřeb Severuse Snapea

Neděle. Už je to celkem dlouho co jsem byl služebně v Bradavicích. Čerstvě po obědě jsem se stavil naproti pro přenášedlo. A hádejte, dostal jsem zase kotlík. Oni s nad nic jiného na skladě nemají. Bradavice vypadají stále stejně, ve vstupní síni mě ale čekala podobizna zesnulého profesora celá vybarvená v černé barvě. Kolem byly rozmístěny asi vzkazy studentů.

Tabule taky upozorňovaly na studijní záležitosti, no zkrátka vše při starém. Učitelé se ale mírně změnili. Alerta jsem sice poznal, ale toho druhého toho vůbec ne. Nevadí. Cestovalo se mnou celkem dost studentů. Někteří zjevně úplně poprvé. Nakonec se ale všem podařilo se úspěšně se přemístit.

Pohřeb jak takový byl krásný a probíhal velmi pěkně. Celé se to konalo hned za kostelem v Godrikově dole na volném prostranství. Jakoby i počasí chtělo profesoru vzdát holt a ikdyž byla obloha plná mraků, tak nespadla ani jediná kapka. A nebo v tom byla kouzla? Kdo ví...

Toho profesora jsem sice osobně nepoznal, ale podle toho jaký velkolepý měl pohřeb bych řekl, že to musel být asi opravdu někdo.
Přidal Bren OGreaney ve 17.1.2016 0:00:00
Kategorie: DospělostRok 2000/2001

Nová uniforma

Dostal jsem novou uniformu. Velikost celkem trefili, ale zase nějak nepomysleli na to že je třeba i jiné roční odobí než je zima. Třeba takový léto. Dlouhý rukáv, vesta, dlouhé kalhoty. No posuďte sami:

Snad se v tom v létě neuvařím... Jediné pozitivum je že se mi to hodí k tašce co jsem si pořídil kdysi když jsem byl poprvé v Londýně.
Přidal Bren OGreaney ve 17.3.2014 0:00:00
Kategorie: Rok 1994/1995BetaprovozDospělost

Zase crafting ale...

Neděle. Tradiční moje pracovní odpoledne. Probíhala jako vždy. Oblíknout uniformu, zastavit se ve skladu, přebrat přenášedlo, jenže ouha a tady se to celé zvrtlo. Jako vždy jsem suveréně nakráčel do dveří naproti (tam je totiž sklad). Už si mě tam celkem pamatujou. Předal jsem cestovní příkaz a jako vždy jsem se posadil na blízkou židli. Vždycky jim to totiž trvá než najdou ten kotlík mezi tolika harampádím co tam ve skladu mají. Nemusel sem čekat dlouho, už to mi mělo být podezdřelé, jenže nebylo... Přišel Ernie (Já teda nevím jak se jmenuje tak mu říkám pro sebe Ernie) že prej mám neplatnej cestovní rozkaz. Jak by mohl bejt neplatnej když jsem na něj do Bradavic jel minulej týden a je vystavenej na celou dobu školního roku, vždy na neděli, optal sem se. Ernie jen pokrčil rameny. Samo že sem to nenechal jen tak a šel sem hned za vedoucím. A právě to je to úplně nejpodivnější. Všechny cesty do Bradavic byly zakázány. Co na tom hradě zas vyváděj to mi nejde na rozum. V novinách nebyla ani řádka, což mě teda nepřekvapuje, ale stejně z toho nemám dobrej pocit. Zrušit jednu cestu, fajn v pohodě ale všechny až do konce roku? To je už celkem podezdřelé, snad v tom není ten les...
Přidal Bren OGreaney ve 10.2.2014 0:00:00
Kategorie: Rok 1994/1995Dospělost

Druhý crafting

Neděle. To znamená letos crafting. Už jsem s tím celkem smířenej, že se ostatním holt nechce, ale má to i svoje výhody. Jsem v centru dění. Aspoň chviličku. Zrovna dneska. Statoval sem se v kotli pro druhou skupinu na hodiny pro pokročilé, samo že nikdo nešel, ale i tak sem musel se prostě jen podívat. Ale začátek druhý hodiny byl posunutej. Zavolali si všechny do Velký síně. Tak mi to nedalo a přidal sem se k mrzimorskému stolu. Prváci na mě divně koukali ale to nevadí. Naštvaná milejdy Orwell, jo je tam furt, soptila, někdo totiž zapálil kus plotu kolem lesa co se postavil. Takže je to pravda les je oplocenej. Ten někdo se má přiznat ale je jasný že to nikdo neudělá. To je celkem jasný. Co je ale děsivý je ten divnej zvuk. Ten divnej zvuk co se při tom jejím kázání ozval. Úplně mi zatrnulo v zádech. Něco se v tom lese děje. To ostatně potvrdila taky Sayaka. Zvířata jsou neklidná.  Každopádně uvidíme co bude dál. Jo a taky začlo sněžit!
Přidal Bren OGreaney ve 2.2.2014 0:00:00
Kategorie: Rok 1994/1995BetaprovozDospělost