ŽvB deníky

Ash? Ash?! Ash!

Milý deníčku,

teď je ještě pořád noc, ale já se na chvíli probudila. Gian spí v Dannyho posteli a já jsem bosa na podlaze. Ach jo, to bude zase noc. Vedle mě leží Nicol. Strhli nám 31 bodů a jestli mě tu najdou i ráno, strhnou nám další. Vážně super. Ale ta hra/flaška byla skvělá, alespoň do doby, než jsem u ní usla. Strašně mě to štve, protože na dnešním dnu to bylo jedno z mála pozitiv. Krom jedné věci tedy. Z Dachala se stal fakt blbec. A to jsem ho mívala i ráda. Ani nevím, jaké z toho mám všechny pocity. Nechce se mi ti popisovat všechno, protože jsem ukradla Dannymu inkoust, abych ti tu teď mohla psát tyhle řádky. Docela mne překvapilo, že za námi dotáhl Ash zrovna Redhorna. Vlastně pardon, já už mu musím říkat jen Dachal. Je to celé veselé. Vlastně, však dnešek se táhl převážně v rámci 1. dubna. Samozřejmě, Apríl, bohužel tedy ne pro všechny.


Na snídani jsem potkala Dannyho. Strašně mě trápí to, jak jí. Myslím, že s ním něco není v pořádku. Teda nemyslím, vím to, ale nechci nic říkat. Moje péče o něj ho evidentně rozčiluje, ale dneska se na mě i na chvíli usmál, vlastně od té doby s Gianem sice nejí, ale směje se. Vypadá nervózně, ale štastně. Al v noci omdlela, takže jí Say chtěla vidět, Danny tedy šal s námi, bohužel jsem musela počkat za dveřmi.

Poté jsem šla spát, ale dlouho mi to nevydrželo. V hlavě nám totální zmatek. Rozhodla jsem se, že i kdyby Kate měla být uražená nebo se jen s Dannym nebavit a každý by se mu chtěl do konce života mstít, budu stát při něm. Šla jsem pro Al. Vzbudila jsem jí, ale když jsem jí řekla, že jí půjdu naučit životabudič, nevadilo jí to. Byla ráda. Tak jsem tedy naučila Al vařit lektvary a zahrála si na Alerta, což bylo vážně super. Chvíli jsem seděla jen tak na té profesorské židli a dělala, jak mě to hrozně baví. Teda, spíš dělala jsem, jak mě to baví učit. I když tedy plánuju být lektvaroložkou. Pak jsem chvíli byla ve vstupce a potulovala se hradem. Před devátou jsem tam narazila na Kate a Aliu. Bavily jsme se tak různě. Měly jsme mít totiž trest. Kate řekla, za co na Dannyho naštvaná. To je tóho. Nějakej láskonoš. A prej, že jí zavřel do zdi. Hm, kdybych já měla počítat všechno, co mi kdy udělal, tak ho musím zabít a nesmím s ním promluvit do konce života.

Šly jsme s Al do tréninkovky a tam byl Danny a Gian. O něčem se bavili, snad jsem viděla i nějakou tu pusu, ale kdo to řeší. Jo, jasně, jen všichni okolo. Zeptala jsem se, jestli ruším. Možná jsem blbá, ale ne blbě vychovaná. Když mi bylo oznámeno, že ne, vydali jsme se společně do vstupky. Ash tam byl, trest nám nedal. Šli jsme tedy nahoru, původní plán byl jít k Alie a udělat jen drobnou párty. To je toho.

Vlastně! Ještě bych skoro zapomněla na to, proč musím Ashíkovi říkal Dachal. Asi se mu nelíbí Ashíku. Pěkně na mě ječel, ale to na Dannyho taky. Furt má blbou náladu, prohlásil něco o házení dinosaurem, dokonce narazil i na to, že Jakovi vzal loni odznak prefekta. Docela hajzl. Vlastně určitě hajzl. Prý ho vzal i Katie. A to jsem si o ní do nedávna myslela, že je primuskou. Asi ho musím přestat provokovat, zašlo to dál, než jsem si chtěla troufnout.

Šli jsme tedy nahoru, směrem k Nebelvíru. Zastavili jsme se na schodech a to byl kámen úrazu. Ash nejspíš slyšel útržek naší konverzace a šel za Redhornem. Jen co jsme prošli do Nebelvíru a na chvíli se posadili - Alia šla pro něco do pokoje - přišel Redhorn a Ash. Byli pěkně protivní. Nazvali Dannyho zbabělcem, ale to se mu udělalo jen špatně. Naštěstí se Redhorn slitoval, proto těch 31 bodů. Gianovi je strhli taky. Lidi zítra budou koukat, obzvlášť Ay, která říkala, že nasbírala něco okolo 50 bodů. Ale mě je to jedno. Nebo není, netuším.

A závěr? Štve mě už jen Ash, Katie se jak zdá, jen něco přeběhlo přes nos. Redhorn se zachoval fakt ohleduplně a já jsem možná tak zmatená. Lidi se s Dannym zase začínají bavit, což je vlastně dobře. Nicol mi měla dát pusu, dost se mi líbila, ale tohle bych neřešila. Nejspíš to bude tím, že jsem to odkoukala od Dannyho. Rodiče by to nepřežili, zjistit, že se mi líbí možná i holky. Jasně, jsou to kamarádky, ale to mazlení v posteli s Al a tak, bylo prostě super. Jsem na rozpacích. Darius se mi líbí taky, ale jasně, ten je zamilovaný do jiné. Vážně škoda. Snad už jen poslední dvě věci z mých pocitů - Nesnáším Dachala, vážně ne. A Danny jako odpověď na otázku od Al, kterou jsem slyšela jako poslední, než jsem usla, řekl, že mě má rád. Ale to já jeho přece taky.
Přidal Blair Taylor ve 4.3.2014 2:56:44
Kategorie:

Konec světa se blíží.

Milý deníčku,

dnešek stál fakt za jabko. Spím v klubu, ale chce se mi brečet. Vlastně - brečím. Změna? Asi. Danny oficiálně chodí s Gianem a celá škola - to seskupení okolo Alii a Kate - ho za to nenávidí. Asi. Furt by ho jen fackovali.Včera to bylo ještě fajn, to jsme byli u Giana na pokoji a hráli flašku. Dostala jsem za úkol políbit Daria a pak se mě začal Gian ptát, na kolik bodů z 10 se mi líbí. No koukala jsem na ně jako na blázny. Ale bylo to fajn. Dannyho mi začíná bejt líto. Nejí a pořád je mu špatně. Kate mu dala zase facku, musím jí na to vážně něco říct.

Ale teď už tedy k dnešku. Ráno byl crafting. Řekla mi o tom Al a původně jsem jít nechtěla. Nakonec jsem však šla a nelituju toho. Mám svetr a šálu, alespoň si to můžu obléct večer, aby mi nebyla zima. Vidím to beztak na to, že celý přícho léta - ano, za chvíli už budou prázdniny - prospím na střeše. Nebo někde. Nikde.

Po cratingu jsem šla přes vstupku s tím, že půjdu na pokoj, ale pak jsem to vzdala. Začala jsem se bavit s Aliou, o tom, že už má obarvený svetr a pak přišla řeč na Dannyho. Kate trochu nechápu. Chová se jak totální husa. To už i Alia má větší pochopení, než ona. Je jen pravdou, že to mohl Rosie říct dřív, než já. Ale to nemusí vědět, že je naštvaná kvůli tomu. Jediný, kdo mě vážně na*ral byl Ash. Tři dny mi kazí náladu, a teď ještě začne mít blbý poznámky na Dannyho? Přistihla jsem se, že jsem mu začala vyhrožovat. Prohlásil, že ho zazdí, a že je mu to jedno. To ať si jen zkusí. Neřekla jsem to nahlas, ale napadlo mě, že osvobodím toho učitele co se spřádal s Cecile a poštvu ho na něj.

Bavila jsem se ještě s Ay, povídala, že byla otevřená brána, ale to už je asi jedno. Danny udělal něco, co jsem prvně nechápala, teď však budu stát za ním, a ať mě třeba zabije, je mi to jedno. Prostě přišel do vstupky, zařval ,,umři" a sejmul Katie. Tak je tohle normální? Chvíli jsme se snažila pomoct jí, ale evidentně to byla pomsta. Holky se strašně začaly pýřit, začaly nadávat, že Danny je debil a blb a co já vím. Ay se mu chce začít mstít. Nebavím se s nima. Je to můj bratr a prostě na ně kašlu. Katie zavolaly sice pomoc, ale to mi už je jedno.

Šla jsem ho hledat. Prošla jsem snad celý hrad, nikde nebyli. Mezitím jsem mluvila i s Kath, ale na tresty jsem fakt neměla náladu, takže se jí musím omluvit za svoje chování ještě. Nakonec jsem je našla. Bohužel Katie byla rychlejší. Chvíli se tam dohadovali a přímo před mýma očima ho poslala k zemi. Chápeš to? Na schodech. Mohl se vlastně pořádně se praštil do hlavy. To mi tak ještě chybělo. Chvíli jsem na něj ječela, že co to dělá, a tak, jestli je normální. Řekl, že ne, a šli jsme na trest.

Mít trest s bráchou, kterej nejí a ještě mu je špatně, je fakt super. Teda, bylo fajn, že jsme konečně měli dost dlouho chvilku na to si promluvit. Začali jsme uklízet hadry, teda vlastně měli jsme je špinit. Kouzlení vody mě dost vyčerpalo, ale jeho ještě víc. Odmítl jakýkoliv jídlo. Pak mě napadl jeden nápad, byl vlastně dost bláznivý. Rozhodla jsem se, že to vezmu na sebe. To, že povalil Katie. Přiznám se, že jsme hráli flašku, a že to dostal za úkol a ještě to svedu na tu mrchu Kate. Však flaška byl vlastně její nápad. To ona to ukázala Alie a ostatním.

Když jsme to douklízeli, Ash nás chtěl poslat na kolej. To si vážně tak naivně myslí, že po tom všem, co jsem tenhle týden nebo dva prožila, půjdu jen tak spát. Navíc, měli jsme druhý trest. Ten ho sice nezajímal, ale já ho beru. Dostali jsme ho v jinej den. Kath chtěla mluvit s Dannym, naštěstí o Katie nemá ani páru, teda nejspíš. Tak jsem šla. Prošla jsem okolo Zmiju a narazila na Giana.

Původně jsem si myslela, že Kath půjde za Senterkou, ale to mluvila k Devonovi. Dannyho šla odvést na kolej. Naštěstí mi to došlo hodně rychle, takže jsem ho ještě zastihla před spolkou. Stáli tam. Kath se na mě koukla sice vražedně, ale je mi to jedno. Je mi všechno jedno. Pochopila mě a pak jsem chtěla jít dolů, ale objevil se Ash v zastíráku. Normálnějšího člověka byste na hradě nenašli. Samozřejmě myšleno silně ironicky. Máme další trest. Super v tomhle týdnu už třetí od něj? Už mu na to vážně, ale vážně házím tesrálí výkaly. Začal vřískat jak pomanutej.

Šla jsem raději na spolku, Gian prý, že si ještě něco musí zařídit. Raději jsem to nechala být. Na spolce byla Rosie, Alice a Richard. Trénovali kouzla. Moc jsem je nevnímala, bylo mi z toho všeho vážně na nic. Jen jsem zamumlala co se stalo, Al na mě nevěřícně koukala. Bojím se, že Dannyho vyloučí. Jestli to udělají, zabiju Ashe. Je mi jedno jak, už umím skoro matoucí kouzlo, tak třeba tak. Pak ho sejmu a roztočím dokolečka, stejně, jako to udělal on mě. A hned druhá bude Katie.

Můj mozek se mi asi za chvíli rozpadne, strašně mě z toho bolí hlava a chce se mi brečet. Nevím. Nebo smát? Je mi 12, sotva jsem poznala svého bratra, všichni ho nenávidí a já se musím rozhodnout, na čí straně budu stát. On mě nenávidí. Teda jasně, že mě má asi rád, jsem jeho sestra. Ale furt nechce, abych se do toho motala. Dokonce mi zakázal i ten nápad s tím, vzít to na sebe. Nesnáším to tu. Nesnáším Zmijozel a nesnáším sebe. Změnila jsem se. Jestli tohle bude puberta, tak vážně zítra balím kufry a jedu domů. Nezvládám to. Prostě ne.
Přidal Blair Taylor ve 3.3.2014 12:45:06
Kategorie:

Jsou tady!

Milý deníčku,

uběhly dva dny od té doby, co jsem tě naposledy otevřela a stalo se toho tolik. Holé dva dny a já právě usínám v posteli s Al, naproti spí Alia a v ruce mám hůlku. Člověk nikdy neví. O Dannyho mám stále strach, i když z mnoha důvodů. Někdo zapálil ohýnky v lese, venku se metají kouzla, hrozí podmínečné vyloučení a unesli Leiu. Vážně by mne zajímalo, co bude dál. Zatím to totiž vypadá, že se schyluje k válce. Pořádně ani nevím mezi kým, ale jedno mi to rozhodně není.Ve čtvrtek jsem se tedy probudila v místnosti u vodopádů, to by bylo ještě v pořádku, když jsem tam celá unavená usínala, a došla jsem s klidem do spolkové místnosti. Potkala jsem Alici. Bavily jsme se jen chvíli o tom co jsme viděli a pak šli hledat Dannyho. Zdál se mi docela v pohodě. Chvíli jsme trénovali kouzla a pak Al musela asi na hodinu. Já ve vstupce seděla na schodech a koukala po ostatních. Opodál stála Alia s Kate a ještě Nicol, taková krásná přehlídka červených plášťů a tak jsem se s nima chvíli bavila. Pozvala jsem je na oslavu, která se měla konat dneska a všechno vypadalo, že bude normální. Pak se však objevil Darius.

Při pohlédnutí na Nicol mi došlo, že Simone nám u knihovny s Alicí radila, ať se zeptáme právě jeho, že určitě bude vědět o něčem víc. Stačilo říct to jméno - Rudí. (A ano, opravdu se nebojím to říkat.) a už se na mě koukal tím pohledem jako Danny nebo Ash. Odtáhl mě pryč, do tréninkovky. Řekl mi toho spoustu, včetně jedné šokující zprávy. Někde, nevím jak, ale usmyslel si - teď už vím, že je to nadobro kravina - že jim Danny dělá pěšáka. No chápeš to deníčku? Já tam prostě stála/seděla a nevěděla jsem co dělat. Nemohla jsem se hnou, zároveň jsem chtěla utéct, nemohla jsem se napít, zároveň jsem měla vyschlo v puse. Prostě mě to sebralo. Darius se mě snažil uklidnit a fungovalo to než jsem došla zpátky do vstupní síně. Byla tam Ay.

Celá vyděšená jsem tam seděla. Nereagovala nic. Po tvářích mi tekly jen slzy a třásla jsem se. Odešly jsme trochu dál a tam jsem jí to všechno vyklopila. Všechno co mi řekl Darius. Snažila jsem se trochu uklidnit, ale moc to nešlo. K mé blbosti to zašlo s Dannym až tak daleko, že se mnou nepromluví snad do konce života, ale to až dýl. Ujistila mě, že ona a Matt Black jsou na naší straně. Potěšilo mě to, protože to jsou další dva, kterým můžu věřit, zatím jich je jen pár. Alia, Alice, Jacob, Ay, Matt a Danny. Taky se mě snažila uklidnit. Šla jsem zpátky do vstupky a tam už stál Ash.

Ash. Jistě. Trest. O tom už jsem ti přece psala. Byla tam i Ali, strašně se bála, ale já jí nakonec přesvědčila. Danny byl někde v tahu s Gianem, a tak jsme šli s Rodgerem, Jacobem a ještě někým klidně dál. U hadrů jsem si sentimentálně vzpomněla na svůj loňský trest, nicméně Ash nás vzal jinam. To však byl kámen úrazu, dá-li se to tak brát. Rudí si lítaj po hradě a on mi chce sebrat hůlku? Hádala jsem se s ním poměrně dlouho, neboť na tohle nemůže mít právo ani prefekt. Ještě obzvlášť, když nosí ten svůj prsten s půlměsícem, to ti tak žeru Ashíčku! Hůlky nám sebral a my začali uklízet, šlo to docela rychle, jen co je pravda. Po chvíli přišel Dairus, který tam už stál předtím. Asi nás sledoval.

Začal nám pomáhat kouzlením a šlo to snad i rychleji, než hadrama, ale objevil se do toho Ash. Rodger měl nějaké hloupé připomínky, ale zvládali jsme to. Pak se však objevil Ash, hůlku sebral i Dariovi a uklízeli jsme znovu. Pomohlo mi to, alespoň na chvíli. Na krátkou chvíli mi to pomohlo zapomenout na to, co mi dopoledne D. řekl. Stejně tomu pořád nevěřím a vlastně teď už ani nikdy neuvěřím. Tak trest by byl za námi. Šli jsme s Alice do spolky a všude byla kouzla, jasně protože mu trest taky skončil, vrátil se Jacob
.
Nevím proč, ale nálada se mi vrátila. Začal si dělat totiž srandu, že to on patří k Rudým a že nás všechny vypaří, no vážně k pokukání. Nicméně, když jsem mu řekla o Dannym, nechápavě na mě civěl asi se stejným výrazem jako na večer Ay, ale pak mě přesvědčil, že je na naší straně. Dneska už jsem si tím naprosto jistá. Byl tam i Michael a ještě nějaká prvačka, ale o té pochybuji že nás poslouchala, protože si dopisovala v rohu spolky sešity. Byla jsem z toho docela vykolejená, takže nás s Al napadlo jít do klubu. Cestou jsme potkali i Aliu. Došli jsme a bylo odemčeno. Divné, když jsem ještě nevytáhla klíče. Seděl tam muž kupodivu, v černé kápi a po odhalení - zase Darius.

Smál se nám ze začátku, že máme odemčeno a tak. Alia trochu nechápala co tam dělá. Do všeho jsme jí zasvětili a Darius jí řekl co ví. Když jsem jí řekla to, co jsem jí nemohla říct ve vstupce nevěřila mi. A jsem moc ráda, protože nebýt jí, D. mě přesvědčil, že Dannyho nemám mít ráda a nevěřit mu. Pak jsme slyšeli jen kroky. Jakmile se otevřely dveře, Darius okamžitě seslal klec. Byl to však Gian. Danny stál kousek za ním, a když jsem se přiblížila jen na pár metrů, položil mě na lopatky. Byla jsem strašně naštvaná. Prostě Danny.

Vyjekla jsem na něj, kvůli tomu co mi říkal. Ničemu jsem si nepomohla, Darius si to evidentně celý vymyslel, nevím, jak a proč, ale vymyslel. Danny mi maximálně řekl, že jsem blbá, blbou zůstanu a co si vůbec myslím, že se do toho nemám pléct. Chvíli jsme tam po sobě štěkali, ale tak znáte to. Nakonec se opravdu ukázalo, vlastně až dneska v doopravdický krizi, že mě má opravdu rád. A to jsem se tolik bála jeho nenávisti.

I tak jsem neměla nejlepší náladu, Alia byla přešlá z toho, co jsme jí řekli v klubu, tak jsme se o něco později rozpustili. Sledovala jsem ještě chvíli Dannyho a Giana, zmizeli ve spolce Zmiju, tak jsem byla spokojená. Ale pořád mi nedalo spát to, jak jsem vyštěkla na Dannyho. Procházela jsem se tedy po hradě a čerpala novou energii. U mučírny jsem však slyšela hlasy. Danny byl uvnitř. No super, pomyslela jsem si, ale naštěstí tam byla i Alia, která měla dobrou náladu. Danny se po chvíli dostal ven, snad Katie jsem tam zahlídla, tak jsem se rozhodla jít pomalu zpátky na spolku. V té chvíli jsem slyšela však nějaký hlas.

Loni mě takhle podobně provázel duch a ukázal mi kuchyň, kam jsem nevěděla ani heslo - teď už ho konečně vím!, tak jsem si řekla, že to bude asi něco podobného a šla jsem po hlase. Nařídil mi, ať otevřu nějaké dveře, bála jsem se, přeci jen - cizí kabinet? Ale nakonec jsem vešla. Pohybovala jsem se velmi potichu a tam najednou byl Danny a Gian. Jistě, že mě to nepřekvapilo. Danny už byl trochu naštvanej, alespoň za to, že tam zase lezu. Chtěla jsem odejít, ale bylo zamčeno. Gian vytáhl nějakou lahev a to pití bylo zajímavé. Prvně jsem se cítila, jak kdyby mi měli shořet všechny vnitřnosti, ale pak to bylo fajn. Vlastně, myslím si, že jsem snad i vypila celou láhev, ale kdo ví.

Ráno jsem se nicméně probudila v zelené posteli, hezky zachumlaná a s docela dobrým vzhledem. Všude byly zvratky, asi jsem musela pozvracet závěsy. No fuj. Zajímalo by mě, jestli tam byl i Danny. Od rána jsem byla celkově pomatená, brouzdala jsem se s hradem a s nikým moc nemluvila, s Alice jsem mluvila jen v tréninkovce (A to bych jí měla říct ať tam nechodí moc často přes den ještě...) a dala jsem jí dárek k narozeninám. Sice moc nechápala a řešila spíše můj stav, ale bylo to hezké. Šla se mnou pomalu k naší spolce, odvést mě do postele. Ačkoliv já furt mumlala něco o tom, že bych měla najít Giana nebo Dannyho. Ve vstupce je poslední dobou nějak moc lidí, vedle Ay stál Matt Black.

Seděla jsem chvíli nepřítomně na schodech, skoro jsem se lekla, když se zeptat, jestli umím ještě zdravit, ale pak mě to nakonec samotnou i trochu rozveselilo a uvedlo do přítomnosti. Bavila jsem se spíše méně, Matt měl nemístné poznámky na můj vzhled a okno po včerejšku, Al mi řekla co všechno se dělo v klubu a taky jsem na chvíli mluvila s Aliou, ale to se už blížila Astronomie. Chtěla jsem proto najít Dannyho a Giana co nejdřív. Potkala jsem ještě Rosie, která se mě ptala na Dannyho. Řekla jsem jí, kde poslední dobou je a přišlo mi, že je tak trochu uražneá, snad nebude po dnešku. Šla jsem se pak projít místo oběda ven, k jezeru. Uviděla jsem nějakého kluka ze Zmiju, ten na mě zmateně koukal - to asi ten odér po pití - ale já hledala dál. O kousek dál opravdu byli. Asi si dělali piknik. Potřebovala jsem s Dannym nicméně mluvit, nebyla jsem si totiž jistá ohledně včerejšího večera, a tak jsem si ani nevybavila, že už jsem s ním mluvila.

Hodil po mě hrušku, jako obvykle měl narážky na to, že jsem blbá a pak mi ještě vynadal, co se ptám znova na Daria. No, kdo může tušit, že znova. Vysvětlil mi ale alespoň, že oni dva se mnou tu noc nebyli, že Gian mě našel ležet mezi dveřma a tak mi pomohl do postele. Půjčila jsem Dannymu láhev a on mi skoro se stejnou ochotou naštěstí nechal kousek jídla na oběd, vzala jsem si asi jablko. Vyřídila jsem ještě, že se po něm ptá Alia a Rosie, s klidem mi řekl, že ať je klidně za nim pošlu. Poodešla jsem, ale jen trochu, a schovala se za hradby. Mohli by mě vidět, ale to by museli tušit, že tam jsem. Chvíli před koncem hodiny Astronomie pro prváky se rozloučili. Danny dal Gianovi malou pusu. Asi nějaký nový způsob loučení dvou kamarádů nebo co, nevím.

Běžela jsem tedy rychle k astronomické věži. Musím tedy říct, že po tom, co jsem dva dny na vodě a skoro nic jsem nejedla, je mi poměrně špatně, ale zvládla jsem to. Posadila jsem se a oddechovala. Na chvíli jsem možná i usla, vím, že se se mnou bavil chvíli Ryder, ale nebylo mi nejlíp. Pak vyšla Rosie tak jsem jí řekla, že jsem viděla před chvílí Dannyho u jezera a že jí vzkazuje, že klidně může přijít. Její nakrknutí mi však nepřišlo o nic menší. Al si tam chvíli povídala ještě s Richardem, myslím, že je do něj zamilovaná, a já se snažila vylézt po žebříku. Astronomie byla nuda. Leia tam v té chvíli ještě byla, ale Nomos jí odbyl s tím že nás učí. Byli jsme tam tři. Ryder, Dana a já. Fakt skvělá účast. Spala jsem, protože po těch schodech jsem byla unavená. Chtěla jsem získat bod, ale když jsem se s cuknutím probudila, bylo mi oznámeno ať raději spím dál a neruším. Nu dobrá, bránit se spánku, který mi je nakázán fakt nebudu.

Když jsem po hodině sešla do vstupní síně, stála tam Rosie a byla nějaká sešlá. Šla jsem se jí tedy zeptat, jestli viděla Dannyho. Kývla, že ano. Nevím proč, ale řekla jsem jí, co jsem viděla. O tom, že dal Danny Gianovi pusu. Chvíli na mě nevěřícně koukala, a pak někam utekla se slzama v očích. Za tohle jsem právě myslela, že mě Danny musí nenávidět. No, ale on vlastně nikdo neví, jestli opravdu jo, ale spíš asi ne. Pak už se blížila devátá, takže se objevil Danny s Gianem, kteří měli trest ještě ze středy. Nejsem často moc pravdomluvná a čestná, nicméně když tam Danny stál, přišlo mi to jako fajn příležitost. Nejdřív nechápal, co mu tím chci říct, ale když mu to došlo, zase na mě použil ten svůj, kterého se občas i bojím. Nevím jak je to dlouho, kdy byl posledně takhle naštvaný, ale zdá se, že už dlouho ne.

Odešel od Ashe, který se samozřejmě naštval. Běžela jsem za ním, ale celou cestu jen sípal. Zastavil se až u naší spolky, kde mi řekl, ať se po ní kouknu. Seděla tam Al s dortem, tak jsem jí ještě krátce pozdravila, ale potom už šla do ložnic. Rosie tam nebyla. Danny se na mě vážně naštval, ale já šla vytrvale za ním. Zastavil se až ve vstupce, kde asi chtěl po Ashovi trest, ale ten mu ho nedal. Odešel stejně naštvaně jako předtím. Povídala jsem si na krátkou chvíli s Aliou, řekla jsem jí, co se stalo a měla jsem vážně špatnou náladu, protože ona taky. Naštěstí mi jí povedla zlepšit a pak se tam objevil Rodger, který pobaví už při slově "Ashi". Nicméně před večerkou jsem se převlékla, protože Ash mi neschválil spaní ve vstupce a šla tedy na kolej.

Tam byla Rosie, celá uplakaná a řekla mi, co se stalo. Že prý mu dala facku. V té chvíli jsem se zděsila. Začala jsem se jí omlouvat, ale ona řekla, že je to v pořádku. V pořádku by bylo, kdybych držela jazyk za zuby. Šla jsem ho tedy najít. Už na nádvoří se navíc začal linout zvláštní smrad. Když jsem došla k východu k lesu, nestál tam jen on, ale i Ash. Začala jsem utíkat, nicméně asi tím, že jsem pila, jsem u východu k lesu prostě nemohla, takže jsem to vzdala. Nebyl naštěstí nijak nepříjemnej, oznámil mi trest a konec, zpátky na kolej. Při návratu zpátky jsem narazila na Dannyho. Poprvé v životě na mě zařval. Jako ne málo, ne silně, ale prostě naštvaně, rozzuřeně zařval, že mě zabije. Ještě ,,krásnější" věta byla, když mi řekl, ať raději jdu, než mi upadne hlava. Raději jsem vážně šla, v té chvíli jsem si totiž myslela, že by toho byl i schopný. Bylo mi z toho špatně.

Vrátila jsem se zpátky do spolky, docela v šoku. Seděla tam Alice a Rosie, oslavovali narozeniny. Pověděla jsem jim, co se stalo a ještě chvíli byla mimo. Pak jsme se začaly dobře bavit, přidal se po chvíli i Jacob a zase jsem si na chvíli myslela, že na to všechno prostě půjde zapomenout. Rosie se šla projít někam ven a my se zrovna chystali zpívat Al písničku, Jake si s ní povídal, ptal se na první dojmy a tak. V tu chvíli to však přišlo. Roztěkaným hlasem se ozvalo, vlastně Gordon se ozval v rozhlase, že byla unesena studentka. Co vás nemá. Samozřejmě že mě jako první napadlo, že Rosie šla ven. Vyběhly jsem s Alice ven a kousek u vstupky jsme se seběhly všechny 4 - Alia, Alice, Rosie a já. Byla naštěstí v pořádku. Alia usoudila, že bychom se měly skrýt, protože tudy půjdou profesoři. Byly jsme v šoku. Chvíli jsme jen postávaly a pak utekly do klubu.

Oddechovaly jsme jenže pak Alia něco řekla. Prý u toho byla. Viděla Cecile u Leii a Redhorna. Chytil jí Alert a tak šli k těm ohýnkům. Pak jí někdo omráčil do bezvědomí a když se probrala, byl tam jen Rehordn a Senterka. Vážně to nechápu. Sama Leia říkala, že s ní na ten trest nechce vůbec chodit. A ten druhý, co furt za ní lezl ten Gagnón, je to přesně ten stejný týpek, kterho jsem viděla v den pohřbu před Havraspárem. A já nána pitomá jsem mu ještě chtěla pomáhat. Po chvíli, kdy jsme se zase uklidnily a vzduch byl čistý, vydaly jsme se zpátky. Vlastně, Alia chvíli chtěla jít na svou kolej, ale to jsme zavrhly a navrhly jí, ať přespí u nás v koleji. Ale ta šla zatím zpátky na svojí kolej.

Byl tam Jacob, který na nás něco chrlil, moc si toho nepamatuju, všude byl zmatek, obzvláště ve chvíli, kdy Orwell pronesla, že ten, kdo bude mimo bezpečí koleje bude podmínečně vyloučen. Napadlo mě jít ven, teda Jaka to napadlo, ale nechtěla jsem ho v tom nechat samotného. Šla jsem s Alice. Nelíbil se mi nápad, že by i ostatní měli jít. Jsou v prváku. Jenže Jacob si dal to blikací, které pěkně potrénoval a prostě nám zmizel. Stály jsme chvíli u klubu a hledaly ho, když přišla Alia. Byla celkem vyděšená, ale řekla jsem jí, co jsme měly v plánu. Šly jsme tedy k lesu, ukázala nám ty ohně. Chtěly jsme to obejít, ale byla tam Senterka. Myslím, že si nás naštěstí nevšimla. Chvílli jsme ještě hledaly Dannyho, ale pak jsem to vzdala a potkaly jsme opět Jaka. Vzal i Aliu k nám na kolej. No, byl tam Michael, chtěl všechno znát, myslím, že Richard bude na Alici trochu uražený, protože jsme se zabarikádovali na záchodech.


Nejprve jsme řešili, co kdo ví a jak to probíhalo a pak jsme trénovali kouzla. Rozhodli jsme se, že se prostě budeme bránit. Není možný, aby Cecile a ten druhej ovládli školu. Jake mi řekl, co jsme se učili, když jsem byla na ošetřovně. Je toho docela dost a zatím mi S*****M vydrží jen 3 minuty, takže točící nemůžu ani trénovat, ale to snad nevadí, časem se to zlepší. Napadlo mě pak po chvíli zajít pro jídlo. Venku, tedy v naší spolce seděli ještě kluci a Rosie, nevím co řešili, ale zeptali se mně, jestli něco potřebuju. Zakoulela jsem očima a šla do kuchyně. Sebrala jsem tam spoustu jídla - šunku, košíky s ovocem, chleby. Chleba jsem hodila do brašny a s miskama šla pomalu vyváženě zpátky. Přišel Danny. Chvíli jsme na sebe koukali, ale pak jsem se začala bát. Jsem docela unavená, takže nevím, na co přesně jsem se ho ptala, ale vím, že mluvil něco o tom, že musí jít zachránit Giana. Možná stále byl trochu naštvanej, ale souhlasil s tím, že se ráno sejdem v klubu, abych věděla, že přežil. Dokonce mě i obejmul. Ne tak krátce jako vždycky předtím, ale pevně a starostlivě. Myslím, že se už nezlobí nebo, jak by řekl, co mu zbývá.

Vrátila jsem se tedy na záchody i s jídlem a značnou dávku času jsme trénovali. Ven už si nikdo netroufl jít, prostě jsme po sobě vrhali kouzlo po kouzlu do té doby, než nás to přestalo bavit. Vymysleli jsme si však, že si uděláme něco jako odboj a budem se scházet v místnosti, kterou skoro každý zná. Dannymu se to určitě bude hroozně líbit. Alia se v mnohém zlepšila, Al je skvělá učitelka. Okolo půlnoci jsme to vzdali a šli sednout do spolky. Byla už prázdná. Alie se naše místnost strašně líbí, prý je větší, než ta nebelvírská. Mě se taky líbí a moc. Smála se, když jsme jí řekly, že nemůžem ke klukům. U nich to prý jde, což nechápu jako na co. Pak jsme šly k nám do ložnic.

Stály jsme u mě v pokoji a napadlo mě, že máme ještě chvíli čas, tak proč si nezahrál flašku. Nevím, proč mě to vůbec napadlo, asi jsem to chtěla zkusit, tak jsem to prostě plácla. Holky kupodivu souhlasily. Roztočily jsme jí a první úkol padl na mě. Zatím jsem jen měla klepat na dveře. Škoda, že to nikoho nevzbudilo. Al pak dostala taky otázky a Alia něco málo odpovídala. Musí se nechat, že Alice odpověď na otázku: Líbí se ti Ash Dachal? byla: Jen kdyby dostával rákoskou na holou a byla prostě perfektní. Musela jsem se té představě strašně smát. Další úkoly byly ještě veselejší. Zadala jsem Rozárce, ať napíše Mattovi Blackovi, že ho miluje a že si ho chce vzít. Jsem zvědavá na to, jestli dodrží slovo a vzkaz mu opravdu předá, pohlídám si to. No, ovšem škoda, že jsem nedržela zobák. Když jsem si opět vybrala úkol, dostala jsem za úkol napsat vzkaz Careymu. Nebude vůbec hezký. Teda, je vtipný, ale bojím se toho, že přijde na to, že jsem Becherovka a pak budu mít na hodině, kam občas zajdu dost trable. Al se tentokrát úkolům vyhla, ale za to jsme zjistily, že je zamilovaná do Richarda. Jak sladké, někdy je musím zkusit dát dohromady.


Dohrály jsme a byly jsme fakt unavené. Půjčila jsem A. něco na sebe, aby se mohla převléct do pyžama a já si oblékla košili. Vlezla jsem si do postele a zachumlala se. Al měla spát kousek vedle, ale nakonec si lehla ke mě. Docela mě to překvapilo, ale nic jsem nenamítala. Jsme přece nejlepší kamarádky! O něco divnější bylo, když se ke mě však přitulila. Vykulila jsem oči, ale nic jsem neřekla. Objala jsem jí totiž nazpátek.
_____
Edit: Blair byla opilá a nic moc z večera před dnešním únosem si nepamatovala, nicméně to by ten deníček byl nudnej :D
Edit 2: Všem zmíněným opravdu moc děkuji za ty tři dny hraní. Až do noci jsem si to náramně užila :3
Edit 3: Omlouvám se Rosie, jestli jsem popletla ty chvilky, kdy se co dělo, ale bylo toho fakt hodně :X
Edit 4: Zmínku o armádě neberte vážně (pro ty, co by si chtěli rýpat). Chápu, že 11 a 12 děti toho moc neudělají :)
Přidal Blair Taylor ve 1.3.2014 14:25:18
Kategorie:

Utíká to až moc rychle..

Milý deníčku,

dlouho jsem tě neotevřela a neboj se, plánuju vše poctivě doplnit, alespoň co si matně pamatuji, ale dnešek musím prostě zapsat. Spím v takové obrovské místnosti, kde jsou i vodopády. Ukázala mi jí Alia. Mám strach o Dannyho, Alice se mi asi každou chvíli zhroutí strachem z Ashe, ale i přesto jsem vysmátá, až to bolí.Začalo to někdy k ránu, prostě jsem se vzbudila. Normální nudný den. Koukla jsem na rozvrh a pomyslela si, že nějaký hodiny už nemají cenu. Napadlo mne, že když už Al učím ty kouzla, naučím ji i vařit lektvary. Danny! Samozřejmě, že on. Je přece správce lektvarového klubu. Vydaly jsme se ho tedy hledat. Nemílily jsme se. Byl v tréninkovce. Bylo tam spousta lidí a Al někdo vykopl ven, bylo to pěkně sprostý, ačkoliv se obávám, že z toho za chvíli budu mít průšvih, ačkoliv..ona sama neví heslo, ale což.

Danny tam tedy byl. Po chvíli debatování - ten jeho pomalý pohled mě začíná rozčilovat, skoro jako by si myslel, že mě tím ochrání - jsem z něj vymámila alespoň klíč. Teda, musela jsem mu dát galeon, ale ten v tuhle chvíli určitě někde ztratil. Vzala jsem si tedy klíč a s Al jsme se rozeběhly k místnosti, kde jsou všechny přísady. Asi už měl něco málo v sobě, protože mi dal samozřejmě špatnej. Vrátily jsme se tedy a dostala jsem z něj ten novej a začaly jsme kupovat přísady.

No to bys nevěřil deníčku, jak je to vybavování těžké. Ani nevím, jestli jsem správně spočítala cenu. Nabraly jsme si věci na životabudič, protože se mi konečně podařilo sehnat si recept. Ten od Dannyho, který jsem dostala loni ke zkouškám už mi pomalu dochází a to si ho vážně snažím šetřit. No, ale co. Ty skříně jsou opravdu obrovské. Viděla nás tam Dana, tak doufám, že z toho nebude mít Danny nějaký průšvih, nebo tak. Ale všechno jsme s Al nakonec zvládly.

Pár minut před večerkou jsme se vydaly hledat Dannyho. K mému překvapení snad skoro celý den strávil v tréninkovce a o co větší zjištění bylo, když jsem zjistila, že tam je pořád Gian s ním. Ležely vedle sebe nebo možná stáli, to teď přesně nevím, ale nicméně si furt něco šeptali. Kupodivu ani Dannymu nevadila moje přítomnost, dokonce ani Al si nevšímali, takže už jsem mohla tušit, že je něco špatně. A taky že bylo. Ve chvíli, kdy mne Al odzbrojila, jsem se na chvíli lekla, že nebudu mít hůlku, ale už jsem jí naučila kouzlo na přivolání věcí a to naštěstí fungovalo.

Na chvíli jsem si pak sedla vedle Dannyho a zakousla se do kousku dortu, který od té doby, co umím přeměny jím všude, když trénuji kouzla. Opřela jsem se mu o rameno, protože vypadal, že spí. A taky že spal. Docela tvrdě. Musela jsem se strašně smát, když mu Gian začal čuchat k vlasům, ale nikomu jsem to neřekla. Řekla bych, že to neviděla ani Al, snad jen trochu, protože když se tam po sobě ti dva tak váleli, vypadal to vážně komicky. Myslela jsem si, že snad bude všechno v pořádku a tak jsem se unaveně uvelebila na Dannyho rameni. Jenže tomu po chvíli vypadla hůlka z ruky. Normální člověk by si řekl fajn, někdo ho odzbrojiil, ale vzhledem k tomu, že Danny vážně nevábně páchl, řekla bych, že tentokrát formulí způsobené nebylo. Probudila jsem ho a bylo to možná dobře. Chvíli hledal hůlku, ale pak rezignoval a nechápal, co se stalo. S těma vlasama mi to doteďka nevěří, ale myslím, že až se ráno probudí v posteli se zelenou dekou, bude nemile překvapen.

Ačkoliv, vlastně jsem říkala, že jsme spali v tréninkovce, že?... Jasně, spali, ale pak přišel Ash. Byl v zastíráku, takže z něj měla Alice krapet šok. Chudák! Ashe by měli zkontrolovat. Vyhrožoval, že Dannyho začaruje do kómatu. Postavila jsem se do toho, ale Danny se začal bránit a zase na mě byl hnusnej. To máte tak, když se chcete zastat vašeho bratra, který si myslí, že se o sebe zvládne postarat. Chvíli jsme tam postávali, pak Ash začal mumlat něco o násobení trestů, takže jsem opravdu zvědavá, co zítra budem dělat.

Když se Al konečně dopotácela ven, Danny tam seděl na zemi. Řekla bych, že mu bylo vážně špatně. Ash měl ještě nemístný poznámky o tom, jak se má naučit pít. Jasně, hlavně, že on byl vždycky pořádnej, hodnej a bez průšvihů. Takovej maminčin mazánek. Gian ho nazval hezky, nějak autoritativní maniak, pobavilo mne to. Nicméně, to, že Dannymu bylo špatně, asi rychle přešlo, protože, když se Ash zase začal vztekat, navrhnul, že si Giana osedlá. Ten se chvíli bránil, ale nakonec to vypadalo docela zvláštně. S Al jsme pomalu utekly na spolku. Kéž by to byl konec dneška. I když, vlastně ještě ne.

Ve spolce se Al naštvala, že se chovala jak malá. Musím jí někdy vysvětlit, jak jsem se já v prváku Ashe bála a jak mě to přešlo. I když teda mě kvůli tomu skoro vyloučili, ačkoliv to Aliu taky. Teda né kvůli Ashovi, ale kvůli Jenifer. Prý je strašně hloupá a nikdo jí nemá rád. Chudák, je mi jí trochu líto, ale zas na druhou stranu, musím se taky smát. No s Al jsme chvíli seděly, podala jsem jí ještě to víno a pak mě nějak napadlo, kam vlastně zmizel Danny. Nešel totiž nahoru k Nebelvíru, ale celou cestu co jsme šly za klukama, byl s Gianem. Rozloučila jsem se s Al, s ujištěním, že bude v pořádku a vydala se tedy hledat Dannyho. Nenašla jsem však jeho, ale Aliu, teď jí vlastně už znám, ale předtím jsem ještě neznala. Ptala jsem se jí na cestu ke Zmiju, naštěstí to věděla, ale Danny tam nebyl. Zvláštní. Byl to jen pocit, že by tam měl být, ale prostě nebyl. Škoda.

Chvíli jsme si povídaly na schodech u Zmiju, pak mluvila něco o Ashovi, tak odešla, ale zas se vrátila. Ukázala mi jednu místnost, pověděla o Jenifer a pak jsme si právě v té místnosti, kde teď spím strašně dlouho povídaly. Bylo to fajn. Vyprávěla jsem jí o loňském roce, pověděla o Anthonym a dokonce i ona mi poradila, jak se vyhnout trestu. Ačkoliv si nejsem jistá, že s mou reputací to vážně bude fungovat. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a ta místnost je vážně super.

Tak jsme tam tak seděly a pak přišla nějak řeč na to, co vím všechno o jejím vídáním se s Dannym. Jasně, jsou ze stejné koleje, ale přijde mi, že jsou tak trochu i kamarádi. Vlastně docela dobří kamarádi. Povídala mi víc o tom, že vzali nějaké věci z kabinetu profesora, o kterém mi říkala Kate. Teda spíš ona mi řekla jen o vzkazu, který našly. Možná to souvisí s tím chlápkem, kterého jsem viděla v den pohřbu u Havraspáru. Sice mi Ash říkal, že to nemám řešit, Danny mě málem spálil pohledem, jen co jsem to zmínila, ale mi to nedá. S Al už jsem si zřídily naší vlastní detektivní skupinku! Když pokrevní ségry a nejlepší kamarádky, tak ve všem spolu. Vždycky!
Přidal Blair Taylor ve 27.2.2014 1:51:05
Kategorie:

Požár a nemoc

Milý deníčku,

ani nevím co je za den. Ležím již několikátý den na ošetřovně a krom občasných vycházek toho moc není. Je tu nuda, ale alespoň zase můžu studovat deníček lektvarologa, který napsala prof. Orwell. Jsem v první fázi, Alice mě obdivuje, Danny říká, že jsem totálně blbá. Nejraději bych vyměnila jí jako sestru za jeho přístup k našemu sourozenectví.

Všechno začalo jednodušše. Ráno jsme se probudily, myslím, že to byla neděle, a šly na obyčejnou procházku. Něco se však nezdálo být v pořádku. Okolí bylo tak nějak zamlženo, a když jsme přišli až k Vrbě mlátičce, les byl ohořelý. Teda ne les, ale plot. Zpanikařila jsem co se stalo, ale zároveň jsem měla v sobě jiskřičku naděje, s tím, že můžeme do lesa. Teda spíše ,,můžeme". Zastavila nás Katie Nolin, myslím, že je to prefektka Zmijozelu. Chovala se celkem lhostejně, s klidem bych řekla, že to zapálila ona, ale to ovšem vyvrací fakt, že i když jsme si myslely, že zmizela, když řekla, že jde, tak nezmizela. Celou dobu nás hlídala. Tudíž ona nejspíše jen dostala otravnou službu na hlídání.

Zbytek dne si ani nepamatuji, možná je to tím, že celé dny nejím a pořádně nemůžu spát. Tedy kromě dne, kdy jsem měla horečku. Ale já vlastně za nic nemůžu. Šla jsem jako obvykle krmit večer zvířátka. Alice byla někde v tahu, nejspíše už spala. Šla jsem proto sama. Vzhledem k tomu, že ty zvířátka za branou nikdy moc trávu nechtěly, napadlo mne, že ty bez plotu jí chtít budou.

No, ale pak se to stalo! Normálně jsem se sehla, abych natrhala trs trávy a přišla taková krásná statná srna. Člověk by normálně řekl, že zase odejde, že se lekne, ale ona se začala upřeně hledět do mých očí. Mírně mne to znervóznilo, obzvláště proto, že jsem viděla, jak okolo krku má takovou zelenou hnusnou virážku. Okamžitě mne napadlo, že jí ji seškrábuu z krku. Jenže! To jsem neměla dělat.

Okamžitě jsem se začala cítit malátně, a po chvíli, kdy jsem chtěla jít spát, jsem měla tak hnusný pocit na jazyku, že jsem okamžitě běžela, tedy spíše šla s mými stavy motající se hlavy, až na ošetřovnu. Otevřela mi Sayaka, mimochodem je to vážně moc milá paní - a ta si mne hned vyšetřila.

Nechápala moc, proč lozím do lesa, ale to já taky nikdy nepochopím, proč oni, jako vzdělaní profesoři staví ploty proti těm zvířatům. Ubytovala mne a dala mi nemocniční pyžamo, je fakt pohodlný, dokonce i ty postele jsou fajn. Večer jsem se z toho trochu složila, jelikož to vypadá, že jsem to tentokrát vážně přehnala. Danny říká, že to může možná být i smrtelné.
Přidal Blair Taylor ve 9.2.2014 17:48:15
Kategorie: