ŽvB deníky

První den ve škole

Konec prázdnin. V hlavě už všem zní bublání lektvarů a školní zvonění. I když občas slýchávám, jakej to je vopruz, já se na svůj první rok v Bradavicích těším. Teď začíná moje cesta kouzelníka, já to dotáhnu daleko...

    Ráno bylo zataženo, což jen prohlubovalo mojí nervozitu. Málem jsem si okousal nehty až do masa. "Kam mě zařadí? Budu úspěšný? Co spolužáci?". Takové otázky se mi honily hlavou každou setinu sekundy.
    Když jsem vstal, hned jsem se vrhl na balení. S kufrem jsem se tedy odebral do Děravého kotle, kde byla hlava na hlavě. Naprosto vydýchaný vzduch, hrůůůůza. Jen jsem si sedl a čekal, co se bude dít. Vyrazili jsme tedy na nádraží King's Cross, kde jsem potkal Beu, Dai a Carimelle. Aspoň jsme se během cesty trochu nasmáli a já nemyslel pořád jen na mojí trému a stres.
    Konečně jsme dorazili do Prasinek. Holky mě strašily, že prváci vždycky jezděj do Bradavic lodí. Mezitím, co jsem si připravoval sáčky na zvracení, průvodčí naštěstí oznámil, že se přesuneme letaxem. Pár vteřin poté jsem už stál ve Vstupní síni. Byl to úžasný pocit. Opravdu sem patřím, jsem opravdu kouzelník. Nějaký poměrně postarší profesor nás odvedl do Velké síně. To byla teprve nádhera. SEBASTIAN KINGSTON! A je to tu, jdu k ošoupanému, starému kouzelnickému klobouku, který rozhodne o tom, jakým směrem se bude můj život odebírat. Havraspár! Vykřikl Moudrý klobouk po nepříliš krátkém přemýšlení. Nedivím se mu. Přelouskat ten guláš, co mám v hlavě je nadlidský výkon.
    A konečně hostina. Jídlo bylo naprosto skvostné. Doteď mě mrzí, že jsem neměl větší hlad. Po hostině mě nějaká starší holka z Havraspáru odvedla na kolej. Tam už stál hlouček studentů Havraspáru. Stáli jsme tam nejméně 15 minut, protože nikdo nebyl schopný odhalit správnou odpověď na hádanku, kterou nám pokládá havraspárské klepadlo. Ostatně to mi zabírá nějaký čas pokaždé, když se snažím jít na kolej.
    Teď na kutě. Byl to náročný den. Jdu se vyspat, ať mám co nejvíc sil se stát mocným kouzelníkem. Pa. :-)

Více zde: http://sebastian-kingston1.webnode.cz
Přidal Sebastian Kingston ve 26.4.2014 16:58:00
Kategorie: 1. ročník

Kdo je Sebastian Kingston

Sebastianův dosavadní život

    Sebastian Kingston se narodil v roce 1984 v Oxfordu. Jeho původ je smíšený. Matka, Barbra Kingston, je čarodějka. Narodila se v roce 1959. Vystudovala Bradavickou školu čar a kouzel v Nebelvíru. Otec, Charles Kingston, pochází naopak z mudlovské rodiny. U Kingstonů se v žádném případě kouzly nešetřilo. Díky Sebastianově babičce Amandě (z matčina kolene, Havrsapár), která bez kouzla nedá ani ránu. Sebastian je jedináček a podle toho byl taky hýčkán - hlavně Amandou, která je na něj teď o to víc hrdá, že se dostal do Havraspáru stejně jako ona sama.

Vzhled a povaha

    Havraspárský student Sebastian srší tolika odlišnými vlastnostmi, že i Moudrý klobouk musel z oříšku kamho zařadit praskat ve švech. Absolutně není žádný stydlín. Je velmi upřímný, otevřený novým věcem a má rád změny. Je posedlý kouzly jako takovými. "Jak kouzla fungují? Jak vznikají hůlky? Odkud se bere čarovná moc kouzelníků?". Je ale i sebevědomý a ctižádostivý. Mezi jeho špatné vlastnosti patří například pomstychtivost. Nic, co mu kdokoliv provede nikdy nezapomene a dokáže to dát pěkně sežrat.
    Na svůj věk je průměrně vysoký, ale velmi hubený. Má velmi světle blonďaté vlasy, tmavě šedozelené oči, výrazné lícní kosti, výrazně vyrýsovaný nos a trochu menší uši. Rty má výrazné, ale menší.

Přidal Sebastian Kingston ve 26.4.2014 0:00:00
Kategorie: 1. ročník