ŽvB deníky

Zápis #37 - Září/říjen

23.10.2006
Bradavice, kolejní místnost Havraspáru

Milý Deníčku,
už je to celkem dlouho, co jsem psala. Takže zase mám co napravovat.

Asi začnu tím, jak pokračovala naše hádka s Iz. Teda hádka… ve skutečnosti jsme spolu ani nepromluvily. Prostě jsme se jedna druhé vyhýbaly. Na hodinách jsem si většinou sedávala s Lisou, zatímco Iz pokaždé zamířila za Carterem. Potom ale Iz onemocněla, takže ani na ty hodiny nechodila. Na pokoji jsme měly tichou domácnost, ale já se tam většinou ani moc nezdržovala. Nechtěla jsem od ní chytnout nějaké bacily. Trvalo to celkem dlouho. Vlastně, poprvé jsme spolu promluvily teprve pár dní zpátky. Tak nějak jsme si to všechno vyříkaly a já jí povyprávěla o Elliotovi. Iz si samozřejmě neodpustila nějaké to rýpnutí. S tím jsem počítala. Jinak se ale snaží nedat moc najevo to, že ho prostě nemá ráda. Ale jak říkám, musí ho jen poznat. Pak pochopí, jak je skvělej. Stejně mě ale celkem trápí to naše dohadování. Minulý rok jsme se nepohádaly ani jednou a teď?

Neonemocněla ale jenom Iz. Zalehnul i Elliot. Což je fakt na nic. Takže místo nočního scházení se po večerce jsme pěkně zaúkolovali Katie. Ta neustále lítá s dopisy mezi Havraspárem a Nebelvírem. Ale asi jí to přestalo bavit. Buď to anebo se asi zamilovala, protože poté, co odletěla s posledním dopisem se ještě nevrátila. A už je to pár dní. Takže se vážně přikláním k tomu, že někde lítá s nějakým sovákem a mají spolu malinkaté sovičky… Párkrát mi taky Elliot napsal, že už je mu líp a že abychom se na chvilku mohli sejít. To bylo fajn, jen kdyby se potom Elliotovi zase nepřitížilo. Takže, máme útrum se scházením se po večerce, a dokud se Katie neuráčí vrátit, tak i s dopisy. A Oliver mi zase utíká ke klučičím pokojům. S těmi zvířaty je to fakt děs…

Půjdeme dál. Raziel, což je náš prvák z Peru, pokračoval v pátrání po svém kufru. Kal s ním snad každý večer postávala před kabinetem profesora Blackwooda, ale bez úspěchu. Jeden večer se však u nás na koleji objevila profesorka Leadenrose a krátce po ní přišel i profesor Blackwood. A nesl kufry! Raziel byl samozřejmě nadšený z toho, že má svoje věci zpět. Další kufry patřily nejspíš nějakým prvákům, kteří zmizeli hned po zařazování. Jako vážně, kam ti prváci tak mizí? Kufry, o které se nikdo nepřihlásil, si profesor odnesl se slovy, že kufry navíc se vždycky hodí. Jo, a taky jsme mu opět připomněli, že bychom chtěli rybičky. Jsem zvědavá, jestli je někdy fakt dostaneme.

Taky se mi jeden večer podařilo nemožné. Překecala jsem Ashe, aby trénoval. Když jsem po něm chtěla, aby mi obarvil vlasy, přiznal se, že pořádně ani nezvládá přeměny z prváku. Takže jsem před něj postavila jablko a postupně jsme projeli všechny přeměny. Hodně mě překvapilo, že ani moc neodmlouval. A jako odměnu dostal pizzu a pomerančový džus. Teda, ten džus mi sebral i s mou jedinou láhví. A ještě mi ji nevrátil. Ale rozhodla jsem se, že ho postupně dokopu k tomu, aby si natrénoval všechna kouzla. Stejně se je jednou bude muset doučit. A Lilly mě v tom podpořila. Kdyby prý moc odmlouval, mám jí dát vědět.

Trénovala jsem ale i já! Velt mě naučil kouzlo, pomocí kterého udělám ze starého jídla jídlo čerstvé. Jen jsem neměla na čem trénovat. Nakonec však Rose donesla pár plesnivých věcí, tak jsem si to alespoň zkusila. Druhý den mi však Velt připravil překvapení ve spolce. Někde sehnal spoustu plesnivých chlebů, které mi tam vyskládal se vzkazem, ať trénuju. *vysmátý smajlík*

Jeden den jsem taky poprvé zamířila na ošetřovnu. Přesněji, jen k ošetřovně. Cestou z hodiny lektvarů jsem narazila mezi pátým a šestým patrem na tu mladou zrzavou profesorku (prý je to profesorka Coppelion), která má to rozkošné štěně, Zackyho. Měla malou nehodu na schodech. Krátce po mně se tam seběhlo i několik prváků. Nejdříve nás všechny poslala, ať jdeme na hodiny, když jsem jí ale řekla, že já mám teď volno, souhlasila s tím, abych jí doprovodila na ošetřovnu. Odradit se nenechal ani jeden prvák z Mrzimoru, Redwood se myslím jmenoval. Ten trval na tom, že jí na ošetřovnu také doprovodí. Pomohl jí tedy ze schodů, zatímco já jsem vedla naší skupinku k ošetřovně. A doufala jsem, že tam trefím. Naštěstí jo, profesorku jsme předali slečně ošetřovatelce a já zamířila na kolej.

Podívala jsem se i na klučičí části naší koleje. Zavedl mě tam Velt, který řekl, že si musí uklidit. No deníčku, kdybys viděl ten bordel, co tam měl. Šla jsem zaklepat i na Ashe. Chtěla jsem na něj bafnout nebo něco. Určitě by mě tam nečekal. Trochu mi to ale nevyšlo. Buď se někde toulal, nebo spal. Takže jsem zamířila zpět za Veltem. Dostala jsem čokožabku a taky pár dobrůtek, které chtěl asi vyhodit. A toho by byla škoda, ne? Prostě jsem to vzít musela. Odnesla jsem si taky část čokoládového brnění, přesněji boty, rytíře, který byl v naší spolce minulé Vánoce.

Málem bych zapomněla ještě na jednu důležitou věc! Byla jsem taky oficiálně přijata do redakce školního časopisu. Takže kromě tuny kroužků, na které jsem se přihlásila (oproti minulému roku mi přibyli ještě bylinky, lektvary a souboje) mám ještě časopis. Jeden článek jsem napsala už do prvního vydání, o prázdninách. A kdyby si viděl tu redakci! Vypadá to tam fakt suprově. Mám i vlastní stoleček. *usměvavý smajlík* Kromě mě je tam ještě Velt, Anet, Katie, Lilly a Susie.

Mohla bych ti i něco málo říct o škole. Vezmu to postupně. Hned první hodinu v pondělí máme nový předmět, bylinkářství. Ten vyučuje zástupkyně ředitele, profesorka Grimes. Přijde mi celkem fajn. Hned první hodinu nám řekla, ať schováme sešity, každý jsme dostali zástěru a barvičky a měli jsme si ji pokreslit a napsat na ní své jméno. To bylo fajn. Druhou hodinu jsme se už normálně učili. Její hodiny se mi líbí, není to jen odříkávání teorie, ale ptá se nás na různé věci a rozdává body. Už se těším, až na sebe budu moci obléct tu zástěru a budeme něco sázet. Jen teda, ať to není ten smradlavý blín. Ten fakt nechci.

Dále pak máme dějiny s profesorem Grathem. Deníčku, jak moc se mi tam nechtělo. Pořád se ho bojím kvůli tomu dopisu. Naštěstí, jestli se k němu dostal, neřešil to. První hodina byla klasicky úvodní. Říkal nám o tom, jak nás letos bude čekat víc esejí, než v prváku, jak je musíme odevzdat. Taky o tom, jak se nás občas bude ptát na něco z prváku, a pokud nebudeme znát odpověď, bude strhávat body. Jo a taky že si v průběhu roku napíšeme test, a to, jak ho napíšeme, může ovlivnit i výslednou známku z dějin. No, o tom testu mluvil i v prváku, ale žádný se nekonal, takže si myslím, že letos to bude to samé. Jen nás straší.

V pondělí odpoledne máme ještě přeměny s profesorkou Tyler. Ta přišla na hodinu s (jako vždy) dobrou náladou a hned začala zjišťovat, jak jsme se měli o prázdninách. Potom nám celá nadšená oznámila, že letos nás nečeká žádná teorie. Jen kouzla. Hned jsme se naučili formule pro změnu barvy vlasů na modro a červeno. Tedy, dostali jsme pytlíky s písmenkami a pomocí těch jsme měli zjistit ta kouzla. Vzala jsem si pytlík a začala přemýšlet nad různými kombinacemi. Po chvilce se mi však v hlavě ozval Veltův hlas. Měl hroznou srandu z toho, že nikdo za sebou nezavřel dveře a on se nám tedy do učebny proplížil v zastíráku. Hned mi pošeptal obě formule. Takže jsem naštěstí nic vymýšlet nemusela. *vysmátý smajlík* Nechtěla jsem se ale hned k profesorce hrnout se správnou odpovědí, to by bylo trochu podezřelé. Takže jsem čekala, až tam někdo půjde první. Zmije nezklamali a hodně rychle se začali zvedat a zamířili za profesorkou s lístkem. A správnou odpovědí. Možná se do učebny proplížil i někdo ze Zmijozelu. Jen nebelvírští se s odpovědí celkem trápili, takže jsem potom Lise řekla, co tam má napsat.

Přejděme k úterý. Hned ráno máme lektvary, na které máme profesorku Abner. Hned první hodinu jsme se všichni představili a pak se začalo vařit. Vůbec jsem si však nevšimla, že profesorka někam zmizela. Když jsem tedy dovařila, sedla jsem si na stoličku a čekala, až se profesorka ukáže, aby mi zkontrolovala lektvar. Ta se však neukázala, místo ní došlo jednoočko ze Zmijozelu. Na stůl nám položil obálku a řekl, ať do ní dáme podepsané vzorky našich lektvarů, že nám je profesorka zkontroluje. Chtěla jsem si zkusit ještě další lektvar, ale něco jsem tam popletla, takže jsem se na to nakonec vykašlala. Místo toho jsem trochu pomohla Markovi, který nevěděl, jak oškubat mandragoru. Teda, spíš se ptal na to, čím ji oškubat. Tak jsem mu poradila, zároveň s Carterem, ať zkusí použít ruce. Zkoušel to, ale řekl něco v tom smyslu, že to jde těžko. Takže jsem mu ukázala, jak se správně škube mandragora.

Před večeří potom máme obranu proti černé magii s profesorkou LaMalet. Ta mě baví. Probíráme tam různé kouzelné tvory. Začali jsme s blátoplazem a běhnicí. Což jsou pěkné potvory. Blátoplaz kouše do nohou a běhnice je chlupatá víla s ostrými zuby. Ale jinak je to zajímávé. Profesorka nám ty potvory vždycky ukáže. Ale těším se na kouzla.

O kouzelných formulích, které máme ve středu, jsem ti vykládala už posledně. Další hodina nám potom odpadla, a v pátek u snídaně jsem se dozvěděla, že se hned ráno koná náhradní hodina. Takže jsem letěla rychle na kolej pro věci a odnést Iz něco k snídani, aby nemusela dolů, a pak na hodinu. Naučili jsme se nové kouzlo, tentokrát přitahovat věci přímo do ruky. Mnohem lepší, než to první. Nemusíš se pro nic ohýbat. Jen škoda, že mi zatím nejde.

A jako poslední je astronomie. Tu máme klasicky ve čtvrtek. A stejně jako minulý rok, i letos se první hodina nekonala. Další hodina už byla. A překvapivě, vedle starého profesora Aquarina seděl mladý praktikant, myslím, že se jmenoval Franklyn Quinlan. Profesor nám oznámil, že ze začátku bude hodiny jen sledovat, později se do výuky i zapojí. Takže si myslím, že dost možná příští rok už bude učit on. Jinak, profesor byl taky hodně překvapený, když zjistil, že jsme minulý rok hodiny prakticky neměli. Jako vůbec neměli. Slíbil nám tedy, že nám látku z minulého roku vyvěsí na nástěnku. Aspoň že tak…

Už se taky blíží Halloween. Vážně se těším. Bude sranda. Jen doufám, že do té doby už budou Iz s Elliotem zdraví.


~ Faye ♥

Návštěva kolejníchKonkurz do časopisuS Lisou v koutku


První hodina bylinkářstvíHodina dějinRedakce

LektvaryNehoda na schodechU ošetřovny

Hodina astronomieAsh trénujeS Elliotem u skleníků

Veltův bordel v pokoji


Přidal Faye Ivers ve 7.2.2018 11:42:20
Kategorie: ŠkolaBetaprovoz2. ročník
;