ŽvB deníky

Zápis #31 - Šílená Iz

30.8.2006
Děravý Kotel, Elliotův pokoj

Milý Deničku,
neuvěříš, co se dneska stalo. Iz se totálně zbláznila. Zešílela… Fakt netuším, co jí to popadlo. Jedno vím ale jistě. S tou káčou už nepromluvím. Nikdy! *poslední slovo je několikrát podtržené* Co se vlastně stalo? Hned ti to vysvětlím. Tak tě určitě zajímá, proč tenhle zápisek píšu v Elliotově pokoji. I k tomu se dostanu.

Včerejší den začal úplně normálně. Poté, co Elliot málem zešílel z Olivera jsem se vrátila do Kotle, pochlubila se Iz, která seděla u stolu s Ashem, Elliot k nám došel, trochu si postěžoval, a abychom si do něj ještě trochu rýpnuly, oznámil jsme mu, že se jdeme do zvěřince rozplývat nad koťátky. To jsme taky udělaly. A rozplývali jsme se nejen nad koťátky, ale i nad štěňaty, dokonce jsme omrkly i žáby a krysy. Mark si nás taky spletl s prodavačkami a začal se nás vyptávat, kolik které zvíře stojí. Jo, měli jsme z toho celkem srandu. Mark se mě ještě zeptal, kde nosit žábu. Co já vím? Vodítka pro žáby asi žádné nejsou. Tak jsem mu poradila, ať ji strčí do kapsy. Nebo si pořídí nějaký akvárko, nebo tak něco. Nebo ať ji zkusí políbit. Třeba by se mu změnila v nějakou princeznu. Potom jsem zamířila do apatyky za Veltem a Iz si mezitím nakupovala nějaké věci. Taky jsem jí ukázala ostrov v Portsmucku, kde jsme přespávaly s holkami pod širákem. Večer jsme poseděli v Kotli, Elliot si konečně zařídil pokoj (naštěstí) a já byla trochu mimo. Nejdříve jsem si nevšimla, že se všichni přesunuli k většímu stolu. Přisedla jsem si tedy zase k nim, a pak mi zase všichni zmizeli. Slyšela jsem něco o nějakých šatech, a že skočí za Maggie (to je to Carterovo štěně, kdybys náhodou zapomněl). Bylo mi to ale celkem jedno. Přisedla si ke mně i Susie, ale ani jedna z nás asi neměla náladu na nějaké vybavování. Prohodily jsme pár slov a pak seděly a mlčely. Potom se u stolu objevil Elliot a mně se trochu zlepšila nálada. I když, pořád jsem trochu byla mimo. Nevím z čeho. Koupila jsem si večeři, protože jsem měla fakt šílený hlad a Iz, Rose a Carter se vrátili. Iz s Rose si tam pořád něco šeptaly a házely významné pohledy směrem ke mně a k Elliotovi, Elliot se mě zase potichu vyptával na to, proč Rose pořád nosí ten věnec na hlavě (myslím, že Rose nemá zrovna moc v oblibě) a Carter se vypařil. Do této doby bylo všechno relativně normální.

Potom ale Iz usnula s hlavou položenou Rose na rameni. Chtěla jsem Rose říct, ať s ní trochu zacloumá a probudí ji, aby šla spát na pokoj, jenže Rose tak trochu taky podřimovala. Pak ale najednou ožila. Ani jsem se nenadála a už v ruce držela fixu a začala kreslit Iz na obličej zvířecí čumáček. Dobře, to mě trochu pobavilo, byla to přece jen sranda, ne? Navíc, Rose říkala, že je ten fix lehce smývatelný a že to není ten, který si půjčila od Iz a počmárala s ním Ashe. Takže Iz ani neměla mít problém s tím ho dostat dolů. Rose sotva stihla dokreslit ten čumáček a to se Iz už probrala. Chvilku tam seděla, my tam z ní samozřejmě měli trochu srandu. Jen malinkou. Pak ale Iz odešla do koupelny a Rose najednou zpanikařila. Netrvalo dlouho a přilítla Iz a začala nadávat. Já si teda myslela, že si jen dělá srandu. Když nás sprdla, odkráčela zase do koupelny smýt si tu fixu. Docela jí to ale trvalo.

Když se vrátila podruhé, měla totálně červený obličej, jak kdyby to drhla rejžákem. A úplně celý obličej. Hned si na to samozřejmě postěžovala. Zbláznila se? Měla jen trochu pokreslený nos. Vážně nechápu, proč si hnedka musela druhou celý obličej do ruda. A začala tam zase vyvádět jak pominutá. Ano, Deníčku, ta Iz, která nemá problém si z někoho udělat srandu a něco mu provést a ta samá Iz, která navrhovala, že budeme prvákům u nás na koleji vyhrožovat tím, pokud nebudou včas odevzdávat eseje a sbírat body pro kolej, že na ně sešleme kouzlo na zvracení slimáků. A kdo ví co ještě. Jako, vážně to přeháněla. Kvůli malinkaté čmáranici na obličeji. Udělat to mě, tak se tomu zasměju, umyju to a příště si budu dávat větší pozor na to, abych u stolu neusnula. Navíc, Kotel byl v tu dobu úplně prázdný. Seděl tam vlastně jen Ethan, ale ten se zdál taky totálně mimo. Kdyby Rose radši počmárala jeho, dopadlo by to pak úplně jinak. Ale vraťme se zase k Iz. Začala tam všechny obviňovat, Rose začala tvrdit něco o tom, že to čmárání vymyslel Elliot, což je totální kravina. Pak tam Iz začala nahánět Rose po celém Kotli a tak dále. Už to vážně začalo být trapné. Iz pak zase někam zmizela, pak se zase vrátila s knížkou, sedla si co nejdál od nás. Šla za ní Rose, odpálkovala ji. Rose šla radši spát. Šel za ní Elliot, odpálkovala ho. Ten se zase vrátil ke stolu a byl z toho celý špatný, že si Iz myslí, že to celé byl jeho nápad. Já se za Iz ani nesnažila jít. Za prvé, odpálkovala by mě stejně jako ty dva a za druhé, když jsem se posledně snažila vyřešit dohady mezi těma dvěma, za tu špatnou jsem byla já. Navíc, čekala jsem, že se Iz z toho vyspí a bude v pohodě. Jak blbá jsem byla… Jo a taky jsem se neměla za co omlouvat. Omlouvat by se spíš měla ona, za tu scénu, kterou tam udělala. Jenže tím ještě neskončila.

Po chvíli vzala knížku a odkráčela na pokoj. Já ještě chvilku seděla dole s Elliotem a uklidňovala jsem ho, že všechno bude v pořádku. Najednou se ale vedle mě objevil Frankie s roličkou. Vzala jsem si lístek a přečetla jsem si ho. Iz psala, že mi přeje dobou noc a že doufá, že má blonďáček (Elliot) velký pokoj. Lístek jsem podala Elliotovi a vydala jsem se nahoru do pokoje. První, čeho jsem si všimla, byl můj spacák vyhozený před pokojem. A když jsem se pokusila otevřít dveře, nešlo to. Ten šílenec zabarikádoval dveře do pokoje tak, abych se tam nedostala! Klepala jsem, nadávala, ale z pokoje jsem slyšela jen její hihňání. Asi si myslela, kdo ví, jak není vtipná. To už vážně přehnala. Po chvilce jsem to vzdala, popadla spacák, vydala se dolů a doufala, že Elliot nešel ještě spát.

Naštěstí ne. I když, pohled na můj zoufalý pohled a spacák v ruce ho v první chvíli rozesmál. Když ale viděl, že mně do smíchu zrovna moc není, vstal, obejmul mě a řekl mi, že dneska spím u něj. Vím, že potom ještě něco říkal, ale nevnímala jsem ho. Stěžovala jsem si a on tam jen seděl, mlčel a objímal mě. Pak začal o tom, že to Iz dělá jen proto, že si myslí, že to bylo celé jeho nápad a mně se mstí za to, že se s ním tak bavím. Blbost. Ta ani neví, proč to dělá. Deníčku, bylo mi z toho vážně do breku. Jednou se člověk do toho zapojí a snaží se je uklidnit a je to špatně. Podruhé se do toho tedy radši nezapojí a zase je to špatně. Tak já nevím co dělat. Vlastně vím, nebavit se s ní. A nejlépe ani s Rose. Jo, přesně to udělám. Seděli jsme tam takhle ještě dlouho. Elliotovi se dokonce podařilo mě rozveselit, já si spokojeně hověla v Elliotově objetí, zvládla jsem i fakt, že jí nenapadlo mi to toho spacáku přihodit ještě pyžamo a kartáček na zuby, ale to by bylo na někoho, komu zřejmě ten den totálně zrosolovatěl mozek, až moc přemýšlení. Mohla jsem být ráda alespoň za ten spacák. Taky bylo štěstí, že si Elliot ten pokoj konečně zařídil. Jinak bychom měli problém. Jeden spacák a žádný pokoj. I když Elliot říkal, že bychom se do něj určitě vešli oba. Ale to by bylo trochu divné. Že jo? Pak jsme se vydali do jeho pokoje. Tomu, že nějaký má, jsem pořádně uvěřila až ve chvíli, kdy jsem v něm opravdu stála.

V noci jsem ještě chvilku myslela na to, co Iz provedla. Vážně mě nenapadá žádné logické vysvětlení jejího chování. Nejen toho, jak mě vyhnala z pokoje, ale i toho, jak reagovala na to pokreslení. Myslela jsem si o ní, že má trochu větší smysl pro humor. Ale očividně, ona ostatním může provádět cokoliv, ale jí nikdo nesmí zkřivit ani vlásek na hlavě. A víš co? Ať se na tom pokoji zabarikáduje klidně do smrti. Aspoň bude klid. Stejně ji nechci ani vidět. Což je taky důvod, proč jsem ještě Elliota nevzbudila, aby mě pustil z pokoje. No a pak samozřejmě taky ten, že je to jeho pokoj, tak ať se v klidu vyspí. Jen doufám, že nebude spát moc dlouho, protože začínám mít vážně veliký hlad.

Vzkaz od IzZabarikádované dveřeU Elliota

Přidal Faye Ivers ve 8.1.2018 13:02:00
Kategorie: BetaprovozPrázdniny
;