ŽvB deníky

Bradavický Expres

Ráno jsem se vzbudila okolo 9 hodiny. Šla jsem si do koupelny vyčistit zuby a učesat se. Převlíkla jsem se do civilního oblečení a šla dolů na snídani. Když jsem však sešla ze schodů, čekal mě docela šok. Všichni pobíhali okolo se svými kufry a batohy, dávali je do velkých truhel a hlasitě rozmlouvali se svými kamarády. Vždyť já na to dočista zapomněla! Dnes se odjíždí do Bradavic! Nadšeně jsem vypískla a vyřítila se nahoru po schodech zpět do svého pokoje. Spěšně jsem naházela veškeré věci, které jsem nakoupila na Příčné ulici do kufru, dala Angel (mé sově) sušeného červa a zamkla jsem ji do klece. Nevypadala sice úplně nejspokojeněji, ale udělala jsem, co se dalo. Seběhla jsem ze schodů jak nejrychleji to šlo (s kufrem v jedné a klecí v druhé ruce to bylo docela obtížné) a prodrala jsem se davem k velkým bednám na zavazadla. Nevěděla jsem, jestli bude možné vzít Angel přímo do vlaku a kdybych ji dala mezi zavazadla, jestli bych ji mezi všemi ostatními našla, a tak jsem vzala provázek a přivázala klec k poutku mého kufru. Angel se tvářila nanejvýš pobouřeně, ale rychle jsem jí domluvila.

Když jsem se prodírala davem zpět ke schodišti, potkala jsem Natalii. "Ahoj, Nat! Už jsi tam dala svůj kufr?" Pozdravila jsem ji "Jé, ahoj! Jasně, pojedeme spolu ve vlaku v jednom kupé? Bylo by to super, už jsem se domluvila i s Elis" Navrhla Natalie s úsměvem od ucha k uchu "Už se strašně moc těším do Bradavic..." Zasnila jsem se a pohlédla kamsi, do vzdálené imaginární budoucnosti.

"Ahoj, mohu si přisednout?" Zeptala se nás, Natalie, Elis a mě hnědovlasá dívka, která zřejmě taky šla tento rok do prváku. "Jasně, jen pojď." Odpověděly jsme jí a ona si sedla naproti mně, vedle Nat. "Já se jmenuji Kate." představila jsem se nově příchozí dívce a podala jí ruku. "Ahoj Kate, já se jmenuji Jamie" stiskla mi ruku a v tom někdo zaklepal na dveře kupé, všechny jsme se ohlédly a dovnitř vstoupil malý chlapec s hnědými, hladce uhlazenými vlasy, který vypadal, že by se raději na místě propadl do země "A-ahoj..." pozdravil "M-mohu k vám?" Zeptal se nás poněkud roztržitě. Přisvědčila jsem a viděla jsem, že i ostatní holky alespoň kývly. "J-já jsem Hikaru." představil se a sedl si na lavičku hned vedle Jamie. "Já Kate" "A já Natalia" Já jsem zase Elis." "A já Jamie" Představily jsme se Hikarovi. "Počkej... nesetkali jsme se už někde?" podívala jsem se na Hikara a pokoušela jsem se rozpomenout. "S-seděli jsme před 4 dny spolu v Kotli u stolu" Odvětil Mitchel. Neubránila jsem se úsměvu a po chvíli jsem se začala i hlasitě smát. Nevím proč. Tohle se mi prostě děje strašně často.
Přidal Kate Oak ve 16.4.2018 0:00:00
Kategorie: 1. ročník
;