ŽvB deníky

Nelétaví havránci

Konečně přišla středa a já jsem po dopoledním vyučování a rychlému obědu zaběhla na pokoj do věže, aby si tam odložila všechny věci a potom pádila po schodech dolů, a přes nádvoří, přes školní pozemky, až jsem došla k převlékacím stanům čtyř barev, každé koleje. Nikdo tam ještě nebyl. Koukla jsem se na hodinky: už bylo dávno po obědě a už začala hodina. Opřela jsem se zády o jeden ze stanů a čekala. Třeba se všichni převlékají na koleji, aby sem přišli, a mohli rovnou začít. Čekala jsem tam už skoro půl hodiny, když jsem si konečně řekla, že půjdu na kolej. Byla jsem naštvaná a zmatená zároveň. Vždyť mi Rose jasně řekla, že se máme sejít 4. hodinu... a vtom mi to docvaklo. Já vlastně nevím, kde se máme sejít. Automaticky jsem předpokládala, že budeme hrát na hřišti, ale co když nemáme na hřiště přístup? Zastavila jsem se uprostřed chodby a přemýšlela. Co když to byl jenom sprostý vtip od Faye a spol.? Zazvonil zvon ohlašující konec hodiny a já vysprintovala nahoru do věže pro své věci a poté na hodinu Obrany proti černé magii. Celou hodinu jsem o tom přemýšlela a neposlouchala výklad paní profesorky o signalizačních kouzlech. Na konci hodiny, když jsem se zvedla z lavice přiletěla ke mě z chodby jakási sova, nesoucí roličku papíru. Vyděšeně jsem sebou cukla, když přistála na mé tašce a natáhla nožku, abych si z ní odvázala vzkaz. Ruličku jsem si vzala a při odchodu z učebny jsem si jí přečetla.

"Jak to že jste nikdo nebyl na tréninku? Čekala jsem na vás na nádvoří celé 2 hodiny! Trénink bude po večeři před převlékacími stany u hřiště.
Rose"

Uchechtla jsem se a zamířila na večeři.
Když jsme se všichni konečně shromáždili před stany Rose nám všem řekla heslo k našemu stanu, převlékli jsme se *POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ, MÁM HLAD*
Přidal Kate Oak ve 1.9.2018 0:00:00
Kategorie: Škola1. ročník
;